Najczęściej Zadawane Pytania

Czy kolonie są zgłaszana do Kuratorium Oświaty?

Każde organizowane przez nas kolonie są zgłaszane do Kuratorium Oświaty i otrzymują zgody na organizowanie wypoczynków.

W jaki sposób rodzice dowiadują się o szczegółach wyjazdu?

Przed wyjazdem na kolonie organizowane jest spotkanie z kierownikiem kolonii, na którym omawiane są wszystkie szczegóły wyjazdu.
Rodzice/ Opiekunowie informowani są cały czas mailowo o wszystkim co dotyczy wypoczynku ich dzieci. Najważniejsze informacje takie jak np. data, godzina wyjazdu wysyłamy również sms'em.

Co dziecko powinno zabrać na kolonie?

Dziecko jadące na kolonie powinno zabrać ze sobą ubrania na chłodne, ciepłe i gorące dni: koszulki, krótkie spodenki, klapki, czapka, okulary przeciwsłoneczne, bluzy, spodnie, spodnie dresowe, obuwie sportowe (dwie pary). Obowiązkowa kurtka przeciwdeszczowa i kurtka na zimne wieczory. Bielizna osobista: majtki, stroje kąpielowe, kąpielówki, skarpety, ręczniki (jeden plażowy, drugi kąpielowy).
Dziecko również musi mieć ze sobą: szampon, płyn do kąpieli, mydło, gąbka, szczotka i pasta do zębów, grzebień, olejek lub krem do opalania oraz krem po opalaniu, środki przeciwko komarom i kleszczom.

Komu przekazać kieszonkowe dla dziecka?

Jeżeli Rodzice chcą przekazać kieszonkowe dla dziecka wychowawcom, to powinni umieścić pieniądze w podpisanej kopercie (imię, nazwisko i kwota, która jest w kopercie). Kopertę należy przekazać dziecku. Wychowawcy w czasie podróży w autobusie zbierają koperty od dzieci i wpisują przekazaną kwotę do specjalnie przygotowanego zeszytu. Pieniądze wydawane są dzieciom na ich życzenie. Dziecko kiedy otrzymuje pieniądze od wychowawcy podpisuje ich wydanie w zeszycie.

Kto opiekuje się dziećmi na koloniach?

Podczas wypoczynku nad bezpieczeństwem dzieci czuwają: wychowawcy, kierownik kolonii, ratownicy WOPR, pielęgniarka lub ratownik medyczny. Są to osoby odpowiedzialne, z pasją i doświadczeniem, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci. Wszystkie osoby posiadają aktualne uprawnienia, które pozwalają im pełnić odpowiednie funkcje.
W czasie trwania kolonii również posiadamy do dyspozycji autobus z kierowcą.