Kolonia w Międzywodziu 2016

Co roku organizujemy dzieciom tak wypoczynek, żeby przyjechały do domu pełne wrażeń. W naszym programie zawsze jest dużo wycieczek autokarowych i pieszych. Na kolonii realizujemy również program sportowy, propagujący zdrowy styl życia. Codziennie organizowany jest jogging dla chętnych dzieci. Rozgrywamy również turnieje w piłkę nożną, siatkową, ping ponga i w inne gry sportowe. Dbamy o rozwój dzieci organizując warsztaty z asertywności i kreatywności.

 

Atrakcje na kolonii, galeria:

wliczone w cenę kolonii (kliknij na strzałki, żeby zobaczyć opis)

Wycieczka autokarowa do Świnoujścia z atrakcjami (rejs promem...)

Do Świnoujścia jedziemy autobusem i później płyniemy promem. W Świnoujściu Koloniści zwiedzają miasto, podziwiają plażę.

Musztra w Fordzie Gerharda w Świnoujściu...

Fort Gerharda jest jednym z niewielu w Europie żywych muzeów, gdzie koloniści mogą na chwilę przenieść się w czasie! I na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby.

Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Koloniści zwiedzają fortecę pod opieką umundurowanego pruskiego żołdaka. W czasie marszu po terenie i wnętrzach Fortu dzieci poznają jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzą czy kandydaci nadają się do wojskowej służby!

Odwagi, ciemności i... TAJEMNICA WOJSKOWA!

Latarnia morska w Świnoujściu...

Na kolonistów czeka kilkaset schodów, które prowadzą na szczyt latarni morskiej. Latarnia morska w Świnoujściu jest najwyższą tego typu budowlą nad Bałtykiem, a także jedną z najwyższych na świecie. Jej wysokość sięga blisko 65 metrów, a samo światło wyniesione jest 68 metrów nad poziom morza. Na jej szczyt prowadzi ponad 300 schodów. Warto je pokonać bowiem widok z jej szczytu zachwyci każdego.

Obecnie jest to niewątpliwa atrakcja turystyczna, prawdziwa ozdoba miasta, ale również w pełni funkcjonalny znak nawigacyjny, który wciąż zapewnia bezpieczną żeglugę w tej części Bałtyku.

Wycieczka autokarowa do Kamienia Pomorskiego z atrakcjami (port jachtowy...)

Sąsiedztwo akwenów wodnych to prawdziwy raj dla miłośników żagli i wioseł, windsurfingu, kitesurfingu oraz wędkowania. Doskonałe warunki wietrzne Zalewu Kamieńskiego oraz stale rozbudowywana baza, sprawiły, że Kamień Pomorski to godny polecenia ośrodek żeglarstwa w Polsce, gdzie odbywają się ważne imprezy żeglarskie o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Port jachtowy - kamieńska marina usytuowana w urokliwym otoczeniu starego miasta, dysponuje 240 miejscami postojowymi dla jachtów.

Koloniści zwiedzają port jachtowy i miejscowość.

Park Dinozaurów, park linowy w Kamieniu Pomorskim...

Bałtycki Park Dinozaurówto miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z wieloma atrakcjami i rozrywką na świeżym powietrzu. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna, park rozrywki: trampolina/ bungee, kolejka torowa Pirat, dmuchane zjeżdżalnie, salon gier, plac zabaw, park linowy, oraz sklep z pamiątkami i restauracja. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę.

Na terenie parku znajduje się również Park Safari Wrzosowo. Na terenie parku zobaczyć można rzadkie gatunki zwierząt. Znajdują się tu m.in. strusie, owce kameruńskie, daniele oraz wiele innych zwierząt i ptaków.

Koloniści w ramach biletu kolonijnego mogą korzystać z:

 • Parku Dinozaurów,
 • Safari Wrzosowo,
 • muzeum minerałów,
 • ścieżki edukacyjnej,
 • dmuchanych zjeżdżalni,
 • placu archeologicznego, placu zabaw,
 • parku linowego nr I i nr II,
 • trampoliny/ bungee,
 • kolejki Pirat


Dla kolonistów po zwiedzaniu i zabawach przygotowywane jest ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka autokarowa do Międzyzdrojów z atrakcjami (kino 7D, Aleja Gwiazd, molo...)

Seans filmowy w kinie 7D

KINO 7D to kino najnowszej generacji. Oprócz dotychczas znanych efektów filmu 3D (trójwymiarowego), kino oferuje dodatkowe wrażenia podczas oglądania filmu – 7D (dimension). Widz czuje zapach, temperaturę, bryzę wody, powiew powietrza, bąbelki, smeranie po nogach, dotyk na plecach i w siedzisku, wibracje i zmianę pozycji a do tego doskonałe nagłośnienie wydobywające się z głośników przy uszach – potęguje doznania. Dodatkowe efekty zawdzięczamy specjalnym fotelom, zaawansowanym technicznie.

Zwiedzanie miasta, Alei Gwiazd, spacer po molo

Aleja Gwiazd jest miejscem wzorowanym na hollywoodzkim Bulwarze oraz Alei Gwiazd w Cannes. Powstała w 1996 roku, kiedy to podczas Festiwalu Gwiazd pierwsze znane osobistości polskiej sceny kulturalnej odcisnęły swoje dłonie w pamiątkowych płytach.

Rejs statkiem...

Wybieramy zawsze statek, który jest najbardziej atrakcyjny dla dzieci. Poniżej przykładowe zdjęcia z naszych rejsów:

Wycieczka autokarowa do Dziwnowa z atrakcjami (wesołe miasteczko...)

Koloniści zwiedzają miejscowość i spędzają czas w wesołym miasteczku
(korzystanie z atrakcji w wesołym miasteczku nie jest wliczone w cenę kolonii. Natomiast dla dzieci z kolonii przewidziane są rabaty na bilety).

Wycieczka autokarowa nad jezioro do Wisełki (pływanie na sprzęcie wodnym...)

Wisełka, położona zaledwie 10 km od Międzyzdrojów, ma zupełnie odmienny charakter. Nie jest to wielki kurort lecz mała miejscowość położona wśród sosnowych lasów na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego. To świetne miejsce dla osób, które chciałyby po prostu odpocząć, popływać lub powędkować w jeziorze.

Dla dzieci przygotowaliśmy:

 • plażowanie na wynajętej prywatnej plaży,
 • pływanie po jeziorze rowerami, łabędziami wodnymi, kajakami, łódkami,
 • łowienie ryb z pomostu dla chętnych,
 • rozgrywki w siatkówkę.

Pokaz i warsztaty z iluzjonistą...

Pokaz iluzjonisty. Warsztaty/ nauka sztuczek iluzjonistycznych. Iluzjonista przyjeżdża specjalnie do Nas do pensjonatu i wykonuje pokaz tylko dla naszych Kolonistów.

Plażowanie i kąpiele, wycieczki piesze...

Plażowanie i kąpiele w morzu

Kąpiemy się w morzu pod okiem ratownika WOPR i wychowawców. Ratownicy WOPR posiadają odpowiedni sprzęt do szybkiej akcji w morzu. Wychowawcy podczas kąpieli również wchodzą do morza i obserwują kolonistów w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Wycieczki piesze po okolicy

Spacerujemy po okolicy w lesie, po plaży. Podziwiamy krajobrazy z punktów widokowych.

Turnieje, dyskoteki, gry i zabawy...

Nasza kolonia zawsze organizowana jest pod hasłem ruch to zdrowie :). Codziennie dla chętnych odbywa się jogging. Kolonistom organizujemy turnieje w piłkę nożną, siatkową, ping-ponga, turnieje grupowe (biegi przełajowe, konkursy), w których również kadra bierze udział. Koloniści bawią się również na dyskotekach, które dla nich prowadzimy.

Wędkowanie nad zalewem kamieńskim...

W czasie kolonii wędkujemy nad zalewem kamieńskim. Posiadamy wędki, które rozdajemy kolonistom. Wychowawcy w czasie wędkowania pilnują spokoju i uczą dzieci łapać ryby.